Koagulacja i fałszerstwo – w oparciu o nauki i lekcje polityki od 1905 r cd

Prawdopodobieństwo, że zanieczyszczenie heparyną zostało celowo zwiększone, czyni ten problem jeszcze bardziej złowrogim i złowieszczym. Międzynarodowa produkcja leków nie odchodzi. Nie możemy jednak zaakceptować niskich kosztów globalnej produkcji farmaceutycznej, nie podążając za jej oczywistym dopełnieniem globalnej kontroli farmaceutycznej. Wcześniej byliśmy w podobnych sytuacjach – cedowanie odpowiedzialności rządowej za istotną funkcję związaną ze zdrowiem, a następnie niewystarczające wdrożenie proponowanego rozwiązania zastępczego. W latach 60. planowano zamknąć drogie i straszne państwowe szpitale psychiatryczne i zastąpić je dobrze wspieraną siecią ośrodków zdrowia psychicznego. Pierwsza część planu została wprowadzona, ale nie druga. W latach dziewięćdziesiątych plan polegał na skróceniu czasu zatwierdzania leków, a następnie na wprowadzeniu bardziej skutecznego systemu nadzoru bezpieczeństwa po wprowadzeniu na rynek. Znowu zrobiliśmy pierwszą część, ale nie drugą. I oto jesteśmy znowu.
Byłoby błędem postrzeganie klęski heparyny jako przede wszystkim niepowodzenia FDA. Agencja może zrobić tylko to, co ma do wykonania, a budżet FDA na nadzór zagranicznych producentów narkotyków jest o rząd wielkości lub dwa za małe.4 Oszacowano, że przy obecnym poziomie finansowania, zajęłoby to FDA więcej niż 13 lat na sprawdzenie wszystkich zagranicznych fabryk eksportujących leki na receptę do Stanów Zjednoczonych i 27 lat na inspekcję wszystkich zagranicznych fabryk eksportujących urządzenia medyczne .4,5 Krytykowanie FDA za nieuwzględnianie takich kontroli, gdy nie ma wymaganych funduszy jest obwinianiem ofiary, a nie analizą polityki.
Teddy Roosevelt, republikanin, wiedział, że handel bez oświeconej regulacji może mieć potencjalnie druzgocące konsekwencje dla jednostek i społeczeństw. Rosnący deficyt federalny utrudni realizację obowiązków nadzoru, których wymaga zglobalizowany przemysł farmaceutyczny, ale jeśli tego nie zrobimy, na pewno czeka nas więcej katastrof.
Nasi koledzy fizjologii i farmakologii zbudowali imponująco na odkryciach naukowych ostatnich stu lat. Czas, aby polityka zdrowotna opierała się na dowodach i spostrzeżeniach własnej historii. Pamiętanie lekcji z roku 1905 byłoby dobrym miejscem do rozpoczęcia.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Nie zgłoszono żadnego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Wywiad z Dr. Janet Woodcock, dyrektorem Centrum Badań nad Narkotykami i Badań w Dziale ds. Żywności i Leków, można usłyszeć na stronie www.nejm.org.
Author Affiliations
Dr Avorn jest profesorem medycyny w Harvard Medical School, dyrektorem Harvard Interfaculty Initiative na lekach i społeczeństwie oraz szefem wydziału farmakoepidemiologii i farmakoekonomiki w Brigham i szpitalu kobiecym – wszystko w Bostonie.

[podobne: asumin skład, endodonta wrocław, korona porcelanowa na cyrkonie ]

Powiązane tematy z artykułem: asumin skład endodonta wrocław korona porcelanowa na cyrkonie