Opieka medyczna nad pacjentem w ciąży ad

Część dotycząca leczenia kobiet z zaburzeniami psychicznymi lub uzależnieniami od substancji psychoaktywnych jest szczególnie silna i może ułagodzić pewne niebezpieczne nieporozumienia dotyczące leczenia kobiet w ciąży z tymi schorzeniami. W tej książce jest kilka słabych punktów. Tabela na początku książki, w której wymieniono fizjologiczne zmiany w czasie ciąży, jest zbyt zwięzła, brakuje specyficznych parametrów numerycznych, aby pomóc lekarzowi w interpretacji wyników laboratoryjnych dla ciężarnej pacjentki. Rozdziały poświęcone inwigilacji płodu i leczeniu nawrotu utraty płodu są niepotrzebnie szczegółowe, ponieważ interniści i lekarze pierwszego kontaktu prawdopodobnie nie poradzą sobie z tymi problemami. Natomiast rozdział dotyczący stanu przedrzucawkowego jest prosty i praktyczny.
Opieka medyczna nad pacjentem w ciąży jest doskonałym przewodnikiem dla każdego lekarza, którego praktyka wiąże się z opieką nad kobietami, które mogą zajść w ciążę. Jest to oparte na dowodach, na czas i dobrze zorganizowane zasoby, które pomogą lekarzom w zapewnieniu optymalnej opieki dla kobiet w ciąży z poważnymi wcześniejszymi lub nowo opracowanymi komplikacjami medycznymi. Książka pozwoli internistom i lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej odpowiednio i bezpiecznie leczyć pacjentów w ciąży. Położnicy, którzy pracują w obszarach bez dostępu do konsultacji ze specjalistami medycyny macierzyno-płodowej, również uznają to za cenne.
Aviva Lee-Parritz, MD
Boston University School of Medicine, Boston, MA 02118

[podobne: diagnoza autyzmu, psycholog warszawa, psychologia pracy ]

Powiązane tematy z artykułem: diagnoza autyzmu psycholog warszawa psychologia pracy