Próba kontrolowana placebo z użyciem prukalopridu w przypadku ciężkich przewlekłych zaparć ad 7

Ogólna częstość występowania wydłużonego QTcF (> 470 msec) w okresie leczenia nie różniła się istotnie pomiędzy grupą placebo i grupą prukaloprydową (Tabela 5). Dyskusja
W tej randomizowanej, kontrolowanej placebo próbie pacjentów z ciężkim przewlekłym zaparciem, odsetek pacjentów, u których osiągnięto pierwotny punkt końcowy średnio trzech lub więcej spontanicznych, całkowitych ruchów w tygodniu, był znacząco wyższy w obu grupach prukaloprycznych niż w w grupie placebo podczas 12 tygodni leczenia. Ten pierwotny punkt końcowy jest uważany za istotny klinicznie, ponieważ łączy subiektywną miarę kompletności ewakuacji z obiektywną miarą liczby ruchów jelit i odzwierciedla ulgę w przypadku przewlekłego zaparcia. Ponieważ trzy lub więcej spontanicznych, całkowitych ruchów jelit tygodniowo jest uważane za dolną granicę zakresu, która definiuje prawidłowe funkcjonowanie jelit, punkt końcowy odzwierciedla również normalizację czynności jelit.
W praktyce klinicznej pacjenci z ciężkimi przewlekłymi zaparciami zgłaszają spontaniczne wypróżnienia dwa razy w miesiącu. Wzrost o 2,2 i 2,5 spontaniczne, całkowite wypróżnienia w tygodniu u pacjentów otrzymujących odpowiednio 2 mg i 4 mg prukaloprydu, kontrastował ze wzrostem o 0,8 spontanicznego, całkowitego wypróżnienia na tydzień w grupie placebo. Było to związane ze średnio 50% redukcją stosowania leków ratunkowych. W badaniu klinicznym tegaserod12, w którym zastosowano tę samą definicję spontanicznych, całkowitych ruchów jelit, wzrost w stosunku do wartości wyjściowej wyniósł 1,3 spontaniczne, pełne ruchy jelit na tydzień przy stosowaniu 6 mg tegaserod dwa razy na dobę, w porównaniu ze wzrostem o 0,7 spontanicznym , całkowity ruch jelit za pomocą placebo.
Wystąpił niewielki spadek skuteczności 4 mg prukalopridu, ale nie 2 mg prukaloprydu w okresie 12-tygodniowym. Jednak wśród pacjentów, u których wystąpiła odpowiedź po 4 tygodniach leczenia, ponad 74% nadal miało odpowiedź po 12 tygodniach leczenia, co sugeruje, że lekarze mogą ocenić po 4 tygodniach, czy uzasadniony jest dłuższy okres leczenia.
Prukalopryd znacząco poprawił wartości kilku wcześniej określonych punktów końcowych skuteczności, w tym satysfakcji z funkcji i leczenia jelit, odczuwania ciężkości zaparcia i jakości życia związanej z chorobą. W związku z tym nastąpiła poprawa o punkt lub więcej w 5-punktowej ogólnej skali PAC-QOL u większej liczby pacjentów w grupie prukaloprydowej niż w grupie placebo. Minimalna klinicznie istotna różnica dla odpowiedzi w 7-punktowej skali Likerta wynosi 0,5 na sztukę.25
Jednym ze sposobów leczenia ciężkich przewlekłych zaparć jest wzmocnienie napędu okrężnicy, 26,27, który przyspiesza przejście17-19 i dostarcza stolec z bliższej okrężnicy, gdzie najczęściej jest zatrzymywany w ciężkich zaparciach.28 U pacjentów z prawidłową ruchliwością okrężnicy i zaparciem, takie napęd może dostarczać bardziej płynną zawartość proksymalnej okrężnicy do dalszej okrężnicy, ułatwiając przejście stolca o luźniejszej konsystencji. U zwierząt prukalopryd wywołuje gigantyczne skurcze okrężnicy, które rozpoczynają się w proksymalnej okrężnicy14 poprzez selektywne działanie na receptory 5-HT4
[więcej w: mikrodermabrazja wskazania, kraniektomia, trening umiejętności społecznych dla dzieci ]

Powiązane tematy z artykułem: kraniektomia mikrodermabrazja wskazania trening umiejętności społecznych dla dzieci