Przetrwanie i efekty neurorozwojowe u peryferyjnych niemowląt ad 6

Nasze wyniki były podobne, gdy ograniczyliśmy analizę do niemowląt, które otrzymały aktywne leczenie. Po wykluczeniu wyniku Bayley z naszych wyników, stwierdziliśmy, że zarówno wskaźnik przeżycia z zaburzeniami neurosensorycznymi w porównaniu ze śmiercią, jak i wskaźnik przeżycia bez zaburzeń neurosensorycznych w porównaniu ze śmiercią, zwiększały się z upływem czasu, ale wzrost wskaźnika przeżycia z zaburzeniami neurosensorycznymi nie różnił się istotnie. ze wzrostu wskaźnika przeżywalności bez zaburzeń neurosensorycznych (Tabela 4).
Wśród noworodków urodzonych w 23 tygodniu zarówno czas przeżycia bez zaburzeń neurorozwojowych w porównaniu ze śmiercią, jak i wskaźnik przeżycia bez upośledzenia neurorozwojowego w porównaniu z przeżyciem z zaburzeniem neurorozwojowym zwiększył się pomiędzy epoką a epoką 3 (Tabela 4). Wśród dzieci urodzonych w wieku 24 tygodni zarówno wskaźnik przeżycia z zaburzeniem neurorozwojowym a śmiercią, jak i wskaźnik przeżycia bez zaburzeń neurorozwojowych w porównaniu ze śmiercią, zwiększały się z upływem czasu, ale tempo wzrostu nie różniło się istotnie. Nie stwierdzono istotnych zmian w wynikach u niemowląt urodzonych po 22 tygodniach. Jednak przedziały ufności 95% dla tych oszacowań były szerokie, co odzwierciedla mały rozmiar próbki w tej ciążowej grupie wiekowej.
W analizach wrażliwości w celu oceny zmian w wynikach wśród niemowląt kwalifikujących się do badania Bayley-III (tj. Noworodków, które urodziły się w latach 2006-2011), w którym rok urodzenia został użyty w miejsce epoki w modelu regresji, stwierdziliśmy, że wskaźnik przeżycia bez zaburzeń neurorozwojowych w porównaniu ze śmiercią wzrósł w latach 2006-2011 (skorygowane ryzyko względne, 1,08 na wzrost roczny, przedział ufności 95% [CI], 1,04 do 1,13). Zwiększyła się również stopa przeżycia z zaburzeniem neurorozwojowym do śmierci (skorygowane ryzyko względne, 1,08; 95% CI, 1,03 do 1,13). Szybkość przeżycia bez zaburzeń neurorozwojowych w porównaniu do przeżycia z zaburzeniami neurorozwojowymi nie zmieniła się znacząco w czasie (skorygowane ryzyko względne, 1,00; 95% CI, 0,96 do 1,05).
Dyskusja
Nasze badanie wykazało wzrost wskaźnika przeżycia bez zaburzeń neurorozwojowych od 2000 do 2011 roku w dużej grupie perywalnych niemowląt urodzonych w konsorcjum amerykańskich ośrodków akademickich trzeciego stopnia. Znacznemu spadkowi umieralności w okresie badania towarzyszyły względne wzrosty zarówno wskaźnika przeżycia z zaburzeniem neurorozwojowym, jak i wskaźnika przeżycia bez zaburzeń neurorozwojowych. Wzrost wskaźnika przeżycia nie wiązał się z nieproporcjonalnym wzrostem wskaźnika przeżycia z zaburzeniami neurorozwojowymi; raczej podobnie wzrósł wskaźnik przeżycia bez zaburzeń neurorozwojowych oraz wskaźnik przeżycia z zaburzeniem neurorozwojowym (skorygowane ryzyko względne, 1,27; 95% CI, 0,99 do 1,65). Odkrycia te są ważne dla doradztwa przewodniego i podejmowania decyzji w odniesieniu do narodzin okołoporodowych. Prognozy są nadal chronione; w ostatniej epoce śmiertelność wyniosła 64%, a 43% przeżywających niemowląt miało zaburzenia neurorozwojowe.
Poprawa przeżywalności i wyników neurorozwojowych, które obserwowaliśmy, może odzwierciedlać postępy w opiece położniczej i noworodkowej
[patrz też: kraniektomia, trening umiejętności społecznych dla dzieci, dermatolog na nfz białystok ]

Powiązane tematy z artykułem: dermatolog na nfz białystok kraniektomia trening umiejętności społecznych dla dzieci