Przetrwanie i efekty neurorozwojowe u peryferyjnych niemowląt ad 8

Lekarze i rodziny powinny zauważyć, że istnieje prawdopodobieństwo znacznego zróżnicowania w długotrwałym funkcjonowaniu dzieci sklasyfikowanych jako mające zaburzenia neurorozwojowe we wczesnym dzieciństwie. Chociaż wczesna ocena neurorozwojowa jest ważna dla szybkiej identyfikacji dzieci zagrożonych długotrwałym zaburzeniem neurologicznym lub opóźnieniem rozwoju, jego zdolność do przewidywania późniejszego funkcjonowania jest ograniczona.35-37 Wiele dzieci dogoni swoich rówieśników w wieku szkolnym, podczas gdy inne dzieci będą miały uporczywe upośledzenie. I odwrotnie, niektóre dzieci bez oznak upośledzenia neurorozwojowego we wczesnym dzieciństwie będą miały upośledzenie ujawniające się w wieku szkolnym.37,38 Wykazano, że wyniki Bayley-II Mental Developmental Index i Bayley-III Cognitive Composite korelują z późniejszymi wynikami poznawczymi, ale stanowią jedynie Mniejszość wariancji w późniejszym poznawczym funkcjonowaniu.35,36,39 Zgłoszone wskaźniki upośledzenia w wieku szkolnym wśród dzieci, które urodziły się przedwcześnie, są na ogół niższe niż te, które odnotowano we wczesnym dzieciństwie, ale badania zostały ograniczone przez małe próby i heterogeniczne Wyniki.35,37,40 Potrzebne są dodatkowe badania, aby lepiej zrozumieć odległe wyniki wśród perywidualnych niemowląt. Nasza analiza była skomplikowana przez przejście od Bayley-II do Bayley-III w okresie badania. Badania z udziałem skrajnie przedwcześnie urodzonych dzieci wykazały, że wyniki uzyskane w zespole Cognitive Composite Bayley-III są średnio o 10 do 11 punktów wyższe niż wyniki wskaźnika rozwoju psychicznego Bayley-II.17,18 Aby rozwiązać ten problem, zdefiniowaliśmy upośledzenie funkcji poznawczych przy użyciu konserwatywnego Bayleya. -III Wynik w skali Cognitive Composite jest niższy niż 85, co stanowi standardowe odchylenie poniżej średniego wyniku 100 punktów. Johnson i wsp.21 obserwowali 97% zgodność między wynikiem Bayley-II Mental Developmental Index niższym niż 70 i wynikiem Bayley-III Cognitive Composite niższy niż 85. Ponadto wykazaliśmy wzrost wskaźnika przeżycia bez upośledzenia neurosensorycznego w czasie, z zaburzeniem neurosensorycznym zdefiniowanym przez te same elementy, co zaburzenie neurorozwojowe, z wyłączeniem wyników Bayleya. Wreszcie, kiedy ocenialiśmy zmiany w wynikach w latach od wdrożenia Bayley-III, wyniki były spójne.
Nasze badanie ma dodatkowe ograniczenia. Dane reprezentują wybraną grupę niemowląt urodzonych w podgrupie ośrodków akademickich i nie można ich uogólniać na inne populacje. Ponadto nie skorygowaliśmy wielu testów, co zwiększa prawdopodobieństwo, że niektóre z istotnych różnic, które zaobserwowaliśmy w naszych analizach wyników wtórnych, mogły pojawić się przypadkowo. Istnieje niewielka szansa, że zmiany w wynikach w czasie odzwierciedlają losową zmienność.
Podsumowując, nasze badanie wykazało niewielki, ale znaczący wzrost wskaźnika przeżycia bez zaburzeń neurorozwojowych po 18 do 22 miesiącach skorygowanego wieku wśród peryferyjnych niemowląt. Pomimo poprawy w miarę upływu czasu częstość występowania zgonów, zaburzeń neurorozwojowych i innych działań niepożądanych pozostaje wysoka w tej populacji.
[podobne: lista leków dla seniorów, panorama zębów, korona porcelanowa na cyrkonie ]

Powiązane tematy z artykułem: korona porcelanowa na cyrkonie lista leków dla seniorów panorama zębów