Przetrwanie i efekty neurorozwojowe u peryferyjnych niemowląt ad

Badania NRN z poprzednich okresów nie wykazały istotnej poprawy wyników neurorozwojowych w czasie u zjadliwych niemowląt, 2,3 i istnieje obawa, że zmniejszająca się śmiertelność w tej populacji może prowadzić do większej liczby niemowląt, które przeżyły z zaburzeniami neurorozwojowymi.10,11 Dostępność danych dotyczących zarówno śmiertelności, jak i wyników neurorozwojowych wśród osób, które przeżyły, jest ważne dla rodzin i klinicystów podejmujących decyzje dotyczące wczesnej opieki w przypadku tych niemowląt wysokiego ryzyka.1 Celem naszego badania była ocena zmian w czasie przeżycia i wyników neurorozwojowych u niemowląt urodzonych w 22 do 24 tygodniu ciąży, ocenianych w 18 do 22 miesięcy skorygowanego wieku (z poprawionym wiekiem zdefiniowanym jako wiek niemowlęcia, jeśli urodzony w terminie). Postawiliśmy hipotezę, że oprócz wskaźnika przeżycia, wskaźnik przeżycia bez zaburzeń neurorozwojowych również wzrósł od 2000 do 2011 roku.
Metody
Badanie populacji i gromadzenie danych
Wśród dzieci urodzonych w 22 tygodniu od 0 dni do 24 tygodni 6 dni ciąży między stycznia 2000 r. A 31 grudnia 2011 r., Były wpisane do ogólnego rejestru bazy danych NICHD KSN. W analizie uwzględniono dane z 11 akademickich ośrodków opieki trzeciej, które uczestniczyły w KSOW przez cały czas trwania okresu studiów. Łącznie 427 niemowląt, które nie urodziły się w ośrodkach, zostało wykluczonych. Dane dla diad matki i dziecka zostały zebrane prospektywnie przez wyszkolony personel badawczy na wszystkie żywych urodzeń, które obejmowały niemowlęta, które zmarły w sali porodowej. Wiek ciążowy został zdefiniowany jako ukończone tygodnie ciąży, ustalone według najlepszej estymacji położniczej, która była oparta na ostatniej miesiączce, czynnikach położniczych lub ultrasonogramie przedurodzeniowym (lub ich kombinacji) lub – gdy datowanie położnicze było niedostępne – zgodnie z ocena noworodkowa, która obejmowała badanie Ballarda lub Dubowitza.12,13 Aby ocenić, czy nastąpiły zmiany w praktykach resuscytacyjnych w czasie, ocenialiśmy odsetek niemowląt, które nie otrzymały aktywnego leczenia po urodzeniu, co zostało określone za pomocą środka powierzchniowo czynnego, dotchawiczego. intubacja, wspomaganie wentylacji (tj. ciągłe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych, wentylacja workiem-maską lub wentylacja mechaniczna), uciśnięcia klatki piersiowej, epinefryna lub żywienie pozajelitowe.5 Małe dla wieku ciążowego określono jako masę urodzeniową poniżej 10 centyla na krzywych wzrostu Olsena. 14 Ciężki krwotok śródkomorowy zdefiniowano jako stopień III do IV, zgodnie z kryteriami Papile i wsp.15. Obecność sepsy została określona przez dodatnią hodowlę krwi i została sklasyfikowana jako wczesna (.72 godziny) lub późna (> 72 godziny). Retinopatia wcześniactwa została uznana za ciężką, jeśli niemowlę otrzymywało leczenie chirurgiczne, bevacizumab do ciała szklistego lub oba. Martwicze zapalenie jelita określano jako stadium II do III Bella, zgodnie z zmodyfikowaną klasyfikacją Bell a (z ocenami od do 3 i wyższymi punktami wskazującymi na większą ostrość choroby). 16 Niemowlęta uważano za mające dysplazję oskrzelowo-płucną, jeśli otrzymywały dodatkowy 36 tygodni w wieku pomenstrujnym (wiek ciążowy niemowlęcia w momencie urodzenia oraz czas, który upłynął od urodzenia [wiek chronologiczny]).
Przestudiuj badanie
Instytucjonalne komisje przeglądowe w każdym z 11 ośrodków zatwierdziły protokół, dostępny wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie
[hasła pokrewne: asumin, inhibitor korozji, certolizumab ]

Powiązane tematy z artykułem: asumin certolizumab inhibitor korozji