Przetrwanie i efekty neurorozwojowe u peryferyjnych niemowląt cd

Dziewięć ośrodków wymagało pisemnej świadomej zgody na protokół kontrolny (2 ośrodki, którym przyznano zwolnienie), a ośrodek wymagał ustnej świadomej zgody na protokół szpitalny (10 ośrodków z przyznanym zwolnieniem). Trzeci autor, statystyk w centrum koordynującym dane, miał pełny dostęp do danych i przeprowadził analizę. Wszyscy autorzy zapewniają rękojmię za integralność, dokładność i kompletność danych i analiz oraz za wierność badania do protokołu. Mierniki rezultatu
Podstawową miarą wyniku był wynik trzypoziomowy – przeżycie bez upośledzenia neurorozwojowego, przeżycie z upośledzeniem neurorozwojowym lub zgon, oceniane na 18 do 22 miesięcy skorygowanego wieku. Wyniki neurorozwojowe oceniano na 18 do 22 miesięcy skorygowanego wieku za pomocą badań neurologicznych i Bayley Scales of Infant and Toddler Development, wydanie drugie (Bayley-II), dla niemowląt urodzonych w latach 2000-2005 i trzeciej edycji (Bayley- III), dla niemowląt urodzonych w latach 2006-2011. Różnice między dwiema edycjami zestawiono w tabeli S1 w dodatkowym dodatku, dostępnym pod adresem. Uznawano, że niemowlęta mają zaburzenia neurorozwojowe, jeśli mają co najmniej jeden z następujących stanów: umiarkowane lub ciężkie porażenie mózgowe, poziom klasyfikacji funkcji motorycznych brutto co najmniej 2 (w skali od [łagodny spadek] do 5 [najbardziej poważne upośledzenie ]), głębokie uszkodzenie słuchu wymagające wzmocnienia w obu uszach, głębokie zaburzenia widzenia z ostrością widzenia poniżej 20/200 w obu oczach lub upośledzenie funkcji poznawczych, które zostało zdefiniowane jako wynik Mentalnego Indeksu Rozwoju poniżej 70 (dwa standardowe odchylenia poniżej średni . SD wynosi 100 . 15 [wyniki wahają się od 50 do 150, przy czym niższe wyniki wskazują na większy stopień opóźnienia rozwoju]) (Bayley-II) lub wynik kognitywny poniżej 85 (jedno standardowe odchylenie poniżej średnia . SD wynosi 100 . 15 [wyniki wahają się od 55 do 145, przy czym niższe wyniki wskazują na większy stopień opóźnienia rozwoju]) (Bayley-III). Wybraliśmy te punkty odcięcia, aby skorygować różnicę między Bayley-II i Bayley-III w oszacowaniu wydajności poznawczej, 17-20 na podstawie danych pokazujących 97% zgodność między wskaźnikiem Mental Developmental Bayley-II Mental poniżej 70 i Bayleyem -III Wynik kognitywny niższy niż 85,21 Bayley-II i wyniki silnika Bayley-III i wyniki w języku Bayley-III nie zostały uwzględnione w definicji zaburzeń neurorozwojowych.
Biorąc pod uwagę potencjalną rozbieżność między oceną Bayley-II i Bayley-III, wybraliśmy upośledzenie neurosensoryczne jako wynik drugorzędny, aby porównać wyniki neurologiczne w czasie niezależne od wyników Bayleya. Upośledzenie neurotransmisji definiowano jako umiarkowane lub ciężkie porażenie mózgowe, poziom klasyfikacji funkcji motorycznych brutto co najmniej 2, głębokie uszkodzenie słuchu lub głębokie zaburzenia widzenia.
Analiza statystyczna
Porównano wyniki wśród noworodków w trzech epokach narodzin (lata 2000-2003 [epoche 1], 2004-2007 [epoche 2] i 2008-2011 [epok 3]). Okres badania i definicje epoki wybrano jako zgodne z definicjami zawartymi w ostatnim raporcie KSOW dotyczącym zmian w śmiertelności w czasie8 oraz w celu zachowania zgodności z poprzednimi analizami KSOW dotyczącymi wyników neurorozwojowych u peryferyjnych niemowląt w kolejnych epokach.2,3 Dane demograficzne, charakterystyka okołoporodowa, warunki medyczne, terapie i wyniki porównano w różnych epokach za pomocą testów chi-kwadrat dla zmiennych jakościowych i mediany testów dla zmiennych ciągłych
[podobne: anatomia palpacyjna, psycholog poznań, psychoterapeuta warszawa ]

Powiązane tematy z artykułem: anatomia palpacyjna psycholog poznań psychoterapeuta warszawa