Samobójstwo przez Uduszenie po publikacji końcowego wyjścia

Artykuł Marzuk i wsp. (Wydanie 11 listopada) o zwiększeniu liczby samobójstw w wyniku uduszenia w Nowym Jorku po publikacji Ostatecznego Zakończenia potwierdza to, co wielu z nas, którzy utrzymują statystyki już wiedzieli. Moja książka nie zwiększyła liczby samobójstw w Stanach Zjednoczonych, ale zmieniła sposób, w jaki niektórzy ludzie kończą swoje życie. Plastikowa torba jest bezkrwawą, wolną od przemocy metodą, podczas gdy broń, noże i skoki z wysokich miejsc nie są.
Marzuk i in. podnieś alarm, że metoda plastikowej torby nie daje osobie czasu na ponowne rozpatrzenie samobójstwa. Ale tak jest. Zapakowanie worka zabiera 30 minut tlenu. Jeśli on również spożywał narkotyki, wymaga co najmniej 15 minut do pracy. Nie ma podobnego moratorium po naciśnięciu spustu lub dokonaniu skoku.
Badanie podnosi także alarm, że metoda plastikowej torby jest używana przez nadmierną liczbę osób w depresji, w porównaniu z osobami śmiertelnie chorymi. To, czego nie odkryje żadna ankieta, to to, że śmiertelnie chory, który chce przyspieszyć koniec swojego życia, zwykle robi to w towarzystwie rodziny lub przyjaciół. (Jest to credo ruchu w Hemlock, że nie można działać w pojedynkę, jeśli można tego uniknąć.) Po zatrzymaniu oddechu, rodzina lub przyjaciele ściągają torbę. Dlatego też lekarz orzecznik nie zna metody, a akt zgonu rejestruje leżącą u podstaw chorobę jako przyczynę zgonu.
Osoba depresyjna, która popełnia samobójstwo, działa sama, bez nikogo, kto mógłby zniszczyć dowody. Jeśli zastosowana została metoda plastikowej torebki, jest ona rejestrowana jako przyczyna śmierci.
Plastikowa torba zyskuje taką samą reputację w public relations jak wieszak na druty w debacie o aborcji, z tym wyjątkiem, że torba jest w 100 procentach skuteczna. Kiedy zamierzamy przejść do ponownego przemyślenia praw i wytycznych dotyczących prawa do decydowania o śmierci z pomocą chętnych lekarzy, aby ostateczne wyjście można było zniszczyć, a doktor Jack Kevorkian mógł przejść na emeryturę.
Derek Humphry
Organizacja Poradnictwa Badawczego Eutanazji, Junction City, OR 97448-9559
Odniesienie1. Marzuk PM, Tardiff K, Hirsch CS, i in. Wzrost samobójstwa poprzez uduszenie w Nowym Jorku po publikacji Ostatecznego Zakończenia. N Engl J Med 1993; 329: 1508-1510
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
Odpowiedź
Autorzy odpowiadają:
Do redakcji: Pan Humphry twierdzi, że metoda samobójstwa, którą on zaleca, jest lepsza od innych środków, ponieważ pozwala ludziom poświęcić czas na ponowne rozważenie swoich działań. Jednak plastikowe torby, jeśli są małe i szczelnie zamknięte, prowadzą do uduszenia w mniej niż 30 minut. Co więcej, ludzie, którzy przyjmują leki uspokajające, które zalecił przed nałożeniem torby, prawdopodobnie nie będą w stanie świadomie zastanowić się nad względnymi zaletami i wadami samobójstwa.
Jak sugeruje Humphry, rzeczywisty wskaźnik samobójstw, liczba niepoznawalna, może być wyższy. Nasze badanie nie pozwoliło zidentyfikować tych osób, które mogły mieć poważne choroby medyczne i zabiły się przez uduszenie, których krewni następnie wyjęli plastikową torebkę, i którzy prawdopodobnie zostali uznani za zmarłych w sposób naturalny. To powinno zapewnić niewielki komfort. Ponieważ poważne choroby medyczne stają się bardziej chroniczne, pojęcie terminalnej choroby definiuje się szerzej. Prawie każdy, kto cierpi na chroniczną chorobę, która nie jest bezpośrednio zagrażająca życiu, może być chwycony przez ból, niepełnosprawność lub beznadziejność. W porównaniu z długimi poradami na temat samobójstwa, Końcowe Wyjście daje niewiele rad, jak szukać ulgi od bólu lub fizycznego dyskomfortu lub jak rozpoznać oznaki depresji.
Humphry jest dumny z tego, że zalecana przez niego metoda samobójstwa jest bezkrwawa i wolna od przemocy. Ale martwy nie żyje. Żadna ilość spostrzeżenia o estetyce tej metody nie zmieni ani realiów biologicznych, ani etyki tego, co on popiera.
Peter M. Marzuk, MD
Kenneth Tardiff, MD, MPH
Cornell University Medical College, Nowy Jork, NY 10021
Charles S. Hirsch, MD
Biuro Naczelnego Egzaminatora Medycznego, Nowy Jork, NY 10016
Powołanie się na artykuł (1)
[podobne: azimycin cena, asumin skład, bruzda rolanda ]

Powiązane tematy z artykułem: asumin skład azimycin cena bruzda rolanda