Zespół Guillain-Barré związany z infekcją wirusową Zika w Kolumbii ad 8

Chociaż obecność ZIKV w CSF i zdolność replikacji wirusa w trzech przypadkach może sugerować proces neuroinwazyjny ZIKV w zespole Guillain-Barré, potrzeba więcej badań, aby ocenić taki mechanizm. Inną ważną obserwacją w naszym badaniu jest stwierdzenie, że u pacjentów z zespołem Guillain-Barré i określonym zakażeniem ZIKV występuje długotrwały okres wirurii, który utrzymuje się przez wiele dni po zakończeniu zespołu wirusowego. Chociaż częstotliwość wykrywania genomu ZIKV w CSF i surowicy była niska, wyższa częstotliwość wykrywania ZIKV w moczu sprawia, że ta próbka biologiczna może być uważana za potencjalnie użyteczną do diagnozy zakażenia ZIKV. W naszym badaniu mediana czasu pomiędzy wystąpieniem objawów zakażenia ZIKV a pobraniem pierwszej próbki moczu, która była pozytywna, wynosiła 16,5 dnia, au jednego z naszych pacjentów wirurię ZIKV obserwowano do 48 dni po wystąpieniu zespołu wirusowego. . Obserwacje te są zgodne ze zgłoszonymi przypadkami przedłużonej wirurii ZIKV u pacjentów z zespołem Guillain-Barré.27
Odkryliśmy także potencjalny związek między zespołem Guillain-Barré w związku z zakażeniem ZIKV a wcześniejszym zakażeniem DENV. Łącznie 32 z 37 pacjentów (86%) z zespołem Guillain-Barré, którzy byli testowani na przeciwciała przeciw wirusowi, wykazywali dowody na niedawne zakażenie flawiwirusem, na co wskazuje dodatniość dla krzyżowo reaktywnych przeciwciał IgM, przeciwciał IgG lub obu. Miana przeciwciał wykrytych za pomocą ELISA wychwytującego IgG są zgodne z anamnestyczną odpowiedzią na DENV (patrz dodatek dodatkowy). Dane te, wraz z ujemnymi wynikami testu DENV RT-PCR, sugerują, że ci pacjenci byli wcześniej eksponowani na DENV i że zakażenie ZIKV mogło być wtórną infekcją flawiwirusową. Było 5 pacjentów z zespołem Guillain-Barré, którzy nie mieli wykrywalnych przeciwciał flawiwirusowych; ci pacjenci mogli mieć pierwotną infekcję flawiwirusową za pomocą ZIKV13, co sugeruje profil negatywnego przeciwciała u jednego pacjenta, który przebadał dodatni wynik testu ZIKV za pomocą RT-PCR w moczu.
Nasze badanie dostarcza wirusologicznych dowodów na zakażenie ZIKV u pacjentów z zespołem Guillain-Barré w Kolumbii. Wystąpienie zespołu Guillain-Barré może się równać z wystąpieniem ogólnoustrojowych objawów zakażenia ZIKV, co wskazuje na tak zwany parainfekcyjny początek, co sugeruje, że czynniki inne niż znane mechanizmy pozainfekcyjne mogą występować w zespole Guillain-Barré związanym z ZIKV. Większość pacjentów miała postać AIDP zespołu Guillain-Barré. Nasze wyniki wskazują, że badanie RT-PCR moczu jest cennym narzędziem diagnostycznym do identyfikacji zakażenia ZIKV u pacjentów z zespołem Guillain-Barré.
[przypisy: trening umiejętności społecznych dla dzieci, asumin skład, warunki do oddania krwi ]

Powiązane tematy z artykułem: asumin skład trening umiejętności społecznych dla dzieci warunki do oddania krwi