Zespół Guillain-Barré związany z infekcją wirusową Zika w Kolumbii cd

Podejrzewane przypadki charakteryzowały się syndromem klinicznym zgodnym z zakażeniem ZIKV z dwoma lub więcej cechami definicji przypadku PAHO12 (wysypka, gorączka, nieropotencjalne zapalenie spojówek, bóle stawów, bóle mięśni i obrzęk okołostawkowy) bez potwierdzenia laboratoryjnego. Aby scharakteryzować czasowy profil zaburzenia, początek podejrzenia zakażenia ZIKV zdefiniowano jako dzień wystąpienia objawów ogólnych opisanych w definicji przypadku. Początek objawów neurologicznych określono jako pierwszy dzień wystąpienia osłabienia kończyn, objawów sensorycznych, porażenia twarzy lub innych objawów neurologicznych. Testowane laboratoryjnie
Testy wirusologiczne przeprowadzono w Virology Laboratory, Universidad del Valle, Cali, Kolumbia. Test TaąMan RT-PCR stosowany do diagnozy zakażenia ZIKV był oparty na protokole od Lanciottiego i wsp. 13. Surowica, płyn mózgowo-rdzeniowy i mocz były uważane za pozytywne dla ZIKV, jeśli dwa odrębne regiony genomowe, do których skierowana jest RT-PCR, były wzmocniony. Próbki surowicy i płynu mózgowo-rdzeniowego zostały również przebadane pod kątem czterech serotypów DENV za pomocą zagnieżdżonego RT-PCR.14,15 Testy DENV IgM-capture i ELISA z wychwytywaniem IgG (Panbio Diagnostics) przeprowadzono w celu wykrycia obecności przeciwciał reagujących krzyżowo z flawiwirusami. Pacjent został zdefiniowany jako mający niedawną infekcję flawiwirusową, jeśli test ELISA dla IgM lub IgG był dodatni w którymkolwiek z badanych płynów. [16] W celu określenia obecności zakaźnych cząstek ZIKV izolaty wirusowe otrzymano z surowicy pozytywnej dla ZIKV RT-PCR i próbki moczu od czterech pacjentów i hodowane w komórkach C6 / 36 Aedes albopictus i Vero. Zaszczepione komórki hodowano przez co najmniej 14 dni, z obrazowaniem wykonywanym raz dziennie przez mikroskopię w celu oceny zmian cytopatycznych, 17 i supernatanty hodowli testowano na ZIKV za pomocą RT-PCR (szczegóły podano w Dodatkowym dodatku).
Przestudiuj badanie
Protokół badania został zatwierdzony przez instytutową komisję ds. Przeglądu w Szkole Medycyny Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa oraz przez komisję etyczną w każdym centrum uczestniczącym. Komisja ds. Etyki każdego z uczestniczących ośrodków dostarczyła wytyczne dotyczące badań i od wszystkich pacjentów uzyskano ustną lub pisemną zgodę.
Epidemiologiczna kontrola zakażenia ZIKV i zespołu Guillain-Barré w Kolumbii
Rysunek 1. Rycina 1. Przypadki zakażenia ZIKV i zespół Guillain-Barré w Kolumbii.Panel A pokazuje mapę Kolumbii z neurotransferami Emerging in the Americas Study (NEAS) w kontekście epidemii infekcji wirusem Zika (ZIKV) . Pokazano liczby potwierdzonych przypadków zakażenia ZIKV z tygodnia epidemiologicznego 32 do 2015 r. Do 12 tygodnia 2016 r. Panel B pokazuje przypadki zespołu Guillain-Barré, które zostały zdiagnozowane równolegle z przypadkami ZIKV zgłoszonymi do Kolumbijskiego Narodowego Instytutu Zdrowia i systemu nadzoru epidemiologicznego w Kolumbii od października 2015 r. Do marca 2016 r.
Od października 2015 r. Do marca 2016 r. W Kolumbii odnotowano 2603 potwierdzone laboratoryjnie zakażenia ZIKV i ponad 58 790 podejrzewanych przypadków. Ponadto było 401 pacjentów z zespołem neurologicznym, u których w przeszłości występowało zakażenie ZIKV; 270 przypadków (67%) odpowiadało zespołowi Guillain-Barré18 (ryc. 1)
[podobne: dermatolog na nfz białystok, janskie laznie basen, kraniektomia ]

Powiązane tematy z artykułem: dermatolog na nfz białystok janskie laznie basen kraniektomia